Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En iyi yollayıcılar
FaTiH
Hristiyan ve Yahudi I_vote_lcapHristiyan ve Yahudi I_voting_barHristiyan ve Yahudi I_vote_rcap 
undersoul
Hristiyan ve Yahudi I_vote_lcapHristiyan ve Yahudi I_voting_barHristiyan ve Yahudi I_vote_rcap 
MyNaX
Admin
centergum
TheKing
can
kartal

En son konular
» Salammbo (PC)
Hristiyan ve Yahudi EmptySalı Tem. 08, 2008 5:24 pm tarafından undersoul

» Temel Fıkralarından ''SİNYAL''
Hristiyan ve Yahudi EmptySalı Tem. 08, 2008 12:00 am tarafından centergum

» Delidir Ne Yapsa Yeridir
Hristiyan ve Yahudi EmptyPtsi Tem. 07, 2008 11:49 pm tarafından centergum

» Kayınvalide
Hristiyan ve Yahudi EmptyPtsi Tem. 07, 2008 7:33 am tarafından MyNaX

» Gözlerim bozuk
Hristiyan ve Yahudi EmptyPtsi Tem. 07, 2008 7:32 am tarafından MyNaX

» Bekle Kurusun
Hristiyan ve Yahudi EmptyPtsi Tem. 07, 2008 7:31 am tarafından MyNaX

» Başçavuş Albayı tutuklayacakmış
Hristiyan ve Yahudi EmptyPtsi Tem. 07, 2008 7:31 am tarafından MyNaX

» Hristiyan ve Yahudi
Hristiyan ve Yahudi EmptyPtsi Tem. 07, 2008 7:29 am tarafından MyNaX

» Sıfırdan itibaren
Hristiyan ve Yahudi EmptyPtsi Tem. 07, 2008 7:27 am tarafından MyNaX

Haberler
Nisan 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Takvim Takvim

Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma

Hristiyan ve Yahudi

2 posters

:: Fıkralar

Hristiyan ve Yahudi Empty Hristiyan ve Yahudi

Mesaj  undersoul C.tesi Tem. 05, 2008 9:54 am

Roma'da dünyaca ünlü San Pietro Kilisesi'nde büyük bir pazar ayini... Görkemli bir dinsel tören.. Papa bile katılıyor. Koskoca meydan mahşer yeri gibi. Kilisenin içi de dışı da tıklım tıklım. Bu arada kilise kapısında iki adam özellikle dikkati çekiyor. Ikisinin de boynunda kocaman birer levha asılı. Birinde "Ben koyu bir Hristiyanım, lütfen bana yardım ediniz" yazılı. Ötekinde ise sadece "Ben koyu bir Yahudiyim" yazıyor. Tabii ki kiliseden çıkanlar Hristiyan olduğunu ifade eden adama yanaşıyorlar ve ellerini ceplerine atıp cömertçe bir şeyler veriyorlar. Yahudi olduğunu ifade eden adamda ise siftah yok. Bu arada kiliseden çıkan iyi niyetli biri "Yahudiyim" yazısı taşıyana sokuluyor. "Bana bak kardeş" diyor, "..dürüstlük iyi bir şey, ama binlerce Hristiyan kiliseden çıkarken, senin Yahudi olduğunu böyle aleni olarak ifade etmen kanımca hiç de akıllıca bir hareket değil. Bak kimse sana para da vermiyor zaten.. Bence çıkar o yazıyı boynundan, sen de şu Hristiyan gibi..." deyince; boynunda "Yahudiyim" yazılı adam "Hristiyanım" yazılı olana dönüp sesleniyor: - Heey! Salamon! Herife bak be! Gelmiş bize ticaret
undersoul
undersoul
Deneme moderatör
Deneme moderatör

http://www.hiperoyun.com

Hristiyan ve Yahudi Empty Geri: Hristiyan ve Yahudi

Mesaj  MyNaX Ptsi Tem. 07, 2008 7:29 am

yarıda kalmışSad ama sonunu tahmin edebiliyom Very Happy
MyNaX
MyNaX
Deneme moderatör
Deneme moderatör